Profiel nr. 106966
29/09/2023 Geplaatst
Gevestigd in
Nederland
Branche
Groothandel
Soort bedrijf
Groothandel in hout- en bouwmaterialen
Rechtsvorm
BV
Transactievorm
Aandelentransactie
Levensfase onderneming
Groeiend
Aantal medewerkers (in FTE)
< 5
Type koper
Omzet indicatie
> 5.000.000
Indicatie overnamebedrag
€ 500.000 - € 1.000.000
Resultaat voor belasting
€ 1.000.000 - € 2.500.000
Onze opdrachtgever drijft zo’n 20 jaar zeer succesvol een internationale houthandel vanuit zijn vestiging in Nederland. De verhandelde houtsoorten zijn eiken, beuken, essen, populier en dennen. Opdrachtgever stuurt het proces van de inkoop en verkoop vanuit Nederland. Hij koopt het zelf geselecteerde hout in van Europese leveranciers, voornamelijk in Frankrijk en Duitsland, en verkoopt en verscheept dit aan klanten in Azië, (China, Vietnam, Indonesië). Het betreft meestal zaagstammen voor de parket- en meubelindustrie. Vuren wordt lokaal in de bouw gebruikt.
De klanten zijn veelal parket (of toplaag) fabrikanten, lokale zagerijen en lokale handelaren Sommige klanten maken volledige eindproducten voor export naar Europa, andere maken enkel de toplaag die lokaal aan parketfabrieken wordt verkocht. Opdrachtgever heeft zich sinds 2005 een goede positie en een prima reputatie verworven.
Omzet ca 10 mio en doorgroeiend. Ebitda van dit (cyclisch) bedrijf beweegt zich tussen € 0,6 mio en meerdere mio. De cycli zijn historisch zichtbaar.
Onze opdrachtgever zal de onderneming nog vele jaren voortzetten. Hij heeft zich voorgenomen een aandelenbelang van maximaal 20% in zijn onderneming te verkopen aan een investeerder. De verwervingsprijs hiervoor is geïndiceerd op € 1,6 Mio, waarbij de betaling daarvan voor 50% via een earn-out model kan geschieden. Informatie zal graag worden verstrekt onder NDA.