Wat houdt dit precies in en wat is het verschil met een Management Buy-out (MBO)?
Wat is een Management Buy in?
Dit is een term die in het verlengde van een bedrijfsovername geregeld ter sprake komt. Wat houdt dit precies in en wat is het verschil met een Management Buy-out (MBO)?
Een MBI is een overname van een (deel van een) bedrijf door een of meer personen die na de overname zelf de leiding over (een deel van) die onderneming gaan voeren. Een MBO is een overname van een (deel van een) bedrijf door de zittende leiding en eventueel ander personeel, eventueel met financiering van buitenaf.
Het verschil zit dus in het feit of de koper van het bedrijf al betrokken was bij de onderneming voor bedrijfsovername of nog niet.
Marktlink adviseert ondernemers sinds 1996 op het gebied van fusies en overnames van bedrijven in het hogere mkb-segment. Ben jij klaar om je bedrijf te verkopen of wil je een bedrijf overnemen? Neem dan contact met ons op, onze specialisten staan voor je klaar.
Wij adviseren en begeleiden overdragers, opvolgers en overnemers van familiebedrijven. Een zakelijke insteek en een goed oog voor menselijke verhoudingen is ons vertrekpunt. Daarnaast bieden wij diverse opleidingen voor adviseurs die betrokken zijn bij familiebedrijven.
Wat uw situatie ook is, we hebben altijd oog voor de mens achter de transactie. Wij begeleiden werknemers bij participatie, familiebedrijven en ondernemers bij de verkoop van hun bedrijf of juist bij uitbreiden.
Overweegt u de aan- of verkoop van een bedrijf? De beste begeleiding is dan gewenst. Een adviseur die niet alleen uit is op de deal, maar het beste advies wil geven. Soms is dat ook: (nog) niet verkopen.
Claassen, Moolenbeek & Partners (CM&P) is een onafhankelijk bedrijfskundig en financieel adviesbureau voor een brede groep van ondernemers en ondernemingen.
Specter helpt bij het vastleggen van afspraken die gemaakt worden in een overnameproces door middel van online te genereren documentatie. Met de interactieve vragenlijsten in begrijpelijke taal maakt iedere gebruiker zelf gemakkelijk en snel de benodigde juridische documenten voor overname van zowel aandelen als activa/passiva
Het Instituut voor Zakelijke Mediation helpt ondernemers bij toetreding/inkoop en bij uittreding/uitkoop. In situaties van spanning of in goed overleg. Onze Register Mediators zijn ervaren op financieel, fiscaal en juridisch gebied.
U denkt er over na om uw bedrijf over te dragen aan de volgende generatie. Wat moet er worden geregeld en hoe legt u dit vast? Dealmkrs kan u helpen met het uitstippelen van de route richting een zorgeloze overdracht.