Profiel nr. 105987
15/02/2023 Geplaatst
Gevestigd in
Locatie anoniem
Ook interessant voor
Heel Nederland
Branche
Gezondheidszorg
Soort bedrijf
Overig
Rechtsvorm
BV
Transactievorm
Nader te bepalen
Levensfase onderneming
Startend
Aantal medewerkers (in FTE)
5 - 10
Type koper
Investeerder
Omzet indicatie
€ 0 - € 100.000
Indicatie overnamebedrag
€ 100.000 - € 250.000
Resultaat voor belasting
€ 0 - € 100.000
De 3D-bioprintingsector heeft zijn verwachtingen om oplossingen te bieden binnen de regeneratieve geneeskunde niet waargemaakt. De reden dat de bioprintingsector faalt, is te wijten aan technologische beperkingen. Hun tekortkomingen zijn gebaseerd op een gebrek aan verwerkingssnelheid, hun onvermogen om de cellen intact en functioneel te houden en hun beperking om de diversiteit te creëren die nodig is om een realistisch menselijk weefsel te creëren. Naast een realistische functionaliteit van deze weefsels missen zij ook bijkomende functionaliteit (voorwaarden of processen in het weefsel zelf). De eerste start-up die geavanceerde elektrische, magnetische en microfluïdische biofabricagetechnologie samenvoegt met nieuwe cyborganische technologie om weefsels en organen met hoge verwerkingscapaciteit te creëren met ingebouwde bio-elektronica, biosensoren en therapeutische middelen. Het team brengt bedrijfs- en industriedeskundigen samen met academische deskundigen. Samen hebben zij meer dan 50 jaar gecombineerde ervaring in onderzoek en bedrijfsomgeving.
Het bedrijf richt zich op de 4D-biofabricage van realistische menselijke weefsels met biosensoren, bio-elektronica en/of therapeutische middelen. Ze kunnen worden gebruikt door onderzoekers en ontwikkelaars om een beter inzicht te krijgen in ziekten, voor de ontwikkeling van nieuwe behandelingen, veiligheidstests en verbetering van bestaande behandelingen.
Het zal de ontwikkelingssnelheid en de marktintroductietijd voor belangrijke oplossingen in de gezondheidszorg verhogen. Voor schaalbaarheid en meer standaardisatie in de ontwikkeling zullen wij gebruik maken van ons eigen geavanceerde bioprinting platform dat momenteel in ontwikkeling is.
Markt:
De regeneratieve geneeskunde industrie is een snelgroeiende markt met een CAGR van meer dan 25% en zal naar schatting $116B bereiken in 2026.
Momenteel worden hiervoor nog veel diermodellen gebruikt. Zowel de VS als de EU hebben duidelijk verklaard dat 2035 het streefjaar is om alle dierproeven af te schaffen. Momenteel zijn er weinig oplossingen beschikbaar om de markt voor dierproeven van 16 miljard dollar te vervangen of te verkleinen.
Met het nieuwe platform kunnen meerdere biomaterialen in elke samenstelling in gradiënt worden geprint om diversiteit in het 3D-weefsel te creëren. Het zal gebruik maken van geavanceerde weefseltechnologieën zoals 3D Bioelectrospraying, Cell Electrospinning en Electrohydrodynamic Jet Bioprinting. Deze "elektrische veld" technologieën worden in vele publicaties erkend voor hun superioriteit in het in leven houden en functioneren van cellen, wat essentieel is voor het maken van realistisch weefsel.
Het bedrijf zal zowel producten als diensten op de markt brengen. De prijs van de cyborganische toepassing zal markt gestuurd zijn en afhangen van de complexiteit van de aangeboden of vereiste cyborganische toepassing. De menselijke biomaterialen zullen een ondersteunende productlijn zijn. De eerste cyborganische toepassingen zullen betrekking hebben op de 4D-in-vitro-weefselmodellen, maar op lange termijn zullen ook potentiële therapeutische toepassingen in aanmerking worden genomen. De diensten die zullen worden gepromoot en verkocht zijn de ontwikkeling van op maat gemaakte sensor ingebedde weefselmodellen.
De grootste groep belanghebbenden op de markt van de regeneratieve geneeskunde zijn de ziekenhuizen. Naast de academische ziekenhuizen die betrokken zijn bij onderzoek naar regeneratieve geneeskundeoplossingen, zijn zij ook de grootste gebruikers van nieuwe klinische toepassingen op dit gebied. Er zijn ongeveer 8.000 onderzoekscentra in de wereld met elk verschillende gespecialiseerde afdelingen of onderzoeksgroepen. Vanwege de buitengewone kosten van geavanceerde systemen hebben slechts enkelen toegang tot de geavanceerde technologie die nu beschikbaar is. Hoewel exacte aantallen niet bekend zijn, is wel bekend dat sinds de ontdekking van 3D-celkweek het aantal onderzoekspublicaties over dit onderwerp exponentieel is toegenomen.
Andere belanghebbenden die meer betrokken zijn bij weefselmanipulatie en/of het gebruik van de geavanceerde in-vitromodellen zijn contractonderzoeksorganisaties.
Seed:
€ 450K Focus op: Fabricageklaar Prototype, 0-serie, Sensor ingebed In-vitro model: Fabricageklaar Prototype
Exit:
Een van de strategieën zou zijn om naar de beurs te gaan en de andere zou zich richten op het bedrijf dat wordt overgenomen.