Bedrijfshistorie / achtergrond
De huidige eigenaar heeft de onderneming ruim 20 jaar geleden opgericht en was voornamelijk gericht op de verkoop van bouwmaterialen. In de jaren die volgden heeft de onderneming zich steeds meer ontwikkeld, onder meer door de uitbreiding van haar assortiment en het verwerven van naamsbekendheid. De huidige eigenaar is toe aan een nieuwe uitdaging en vindt het derhalve het juiste moment om de onderneming te verkopen. Er is geen geschikte kandidaat binnen de familie of het huidige personeelsbestand.
Activiteiten van het bedrijf
Toevoeging van de showroom aan de bouwmaterialenhandel als ook verkoop middels een tweetal webshops heeft de onderneming verder doen groeien en heeft er mede voor gezorgd dat men op het gebied van o.a. hout, plaatmateriaal, bouwmaterialen, tuinmaterialen, gereedschap, vloer- en wandtegels, keuken en sanitair, een bekende speler in de regio is geworden. De onderneming heeft 10 personeelsleden. Het klantenbestand is verdeeld onder circa 60% particuliere en 40% zakelijke klanten.
Onderscheidend vermogen
Groeipotentie van de onderneming is goed. Met name de verkoop middels webshops biedt kansen aangezien de online verkoop op dit moment nog beperkt is. Ook kan er gedacht worden aan het verder uitbreiden van de activiteiten en het vergroten van het klantenbestand.
Overig
Overname bevat: het personeels- en klantenbestand, inventaris, websites en domeinnamen, vervoer (vrachtwagen), goodwill en eventueel het onroerend goed. Na overname is de huidige eigenaar bereid om, indien gewenst, maximaal een half jaar actief te blijven binnen de onderneming t.b.v. de overdracht.
Persoonlijke gegevens
- MBI kandidaat
- Strategische overname