Let op! Dit profiel is verkocht of inactief en is dus niet meer beschikbaar
Terug naar het overzicht

Sieraden importeur midden Nederland

Verkocht of inactief #107407 - Aangeboden sinds 23 januari 2024

Bedrijfshistorie / achtergrond

Het bedrijf is opgericht in 2005 en gevestigd in de provincie Utrecht. De eigenaars zijn een echtpaar die met veel passie voor sieraden een goed lopend bedrijf hebben opgezet. De eigenaren hebben de pensioenleeftijd bereikt en willen daarom de activa/goodwill van het bedrijf overdragen aan een nieuwe ondernemer of ondernemersechtpaar.

De omzet is ong. € 1,5 mio. en is afkomstig van 137 dealers, 2 webshops en een eigen Concept Store. De gemiddelde marge is 55%.

Activiteiten van het bedrijf

De twee Deense merken (omzet A €1,1 mio. en B €0,4 mio.) worden geproduceerd door twee familiebedrijven.

  • Merk A is een succesvol wereldwijd uitgebreid bedrijf waar creativiteit en handwerk voorop staat. Hier wordt je lid van een internationale distributeursgroep die jaarlijks een distributeursconferentie bijwoont (vaak in Kopenhagen).
  • Merk B is een wat kleinere producent met representatie in Denemarken, Duitsland en de Benelux.

De dealers van de twee merken zijn allemaal middensegment juweliers. De meeste van de dealers zijn al jaren klanten en hebben dus veel ervaring en kennis in huis. Zij zijn in Nederland redelijk geografisch verdeeld. Ook in België zijn er dealers, voornamelijk in het westen.

Online staat er een totaal nieuw Shopify e-commerce platform die volledig is geïntegreerd met de backoffice (financieel en logistiek pakket) van AFAS en de vervoerders. De dealers bestellen op een dealerportaal waar beide merken tegelijk te bestellen zijn en waar de dealer nieuws kan lezen en facturen en marketing bestanden kan downloaden.

Onderscheidend vermogen

De boekhouding is vergaand geautomatiseerd met automatische boeking van leverancier facturen, automatische betalingen en automatische incasso dat bij alle klanten verplicht is. Het is een echt papierloos bedrijf. Het bedrijf heeft over de jaren heen een grote database opgebouwd van meer dan 35.000 consumenten. Deze database is volledig up-to-date.

Overig

Reden van verkoop; Het ondernemers echtpaar heeft de pensioen gerechtigde leeftijd bereikt en wil de onderneming derhalve verkopen.

Reden tot koop; Wij zoeken een ondernemer of een stel ondernemers die voornamelijk met passie en enthousiasme door kunnen zetten wat er al staat en ook in staat zijn om de potentie voor uitbreiding te realiseren. Een jong en dynamisch zicht op de bedrijfsvoering zal zeker nieuwe kansen bieden voor de juiste partij.

De eigenaren zijn bereid om uitgebreid mee te werken tijdens een afgesproken periode. Ook wat betreft financiering staan de eigenaren open voor alle modellen van koop tot earn-out.

Algemene informatie

Regio
Nederland
Branche
Groothandel
Soort bedrijf
Groothandel in consumentengoederen
Rechtsvorm
BV
Transactievorm
Activa / passiva transactie
Levensfase onderneming
Volwassen
Aantal medewerkers (in FTE)
< 5
Type koper
MBI kandidaat

Financiële informatie

Omzet indicatie
€ 1.000.000 - € 2.500.000
Indicatie overnamebedrag
N.o.t.k.
Resultaat voor belasting
Vertrouwelijk

Interesse of meer informatie?

Bewaar als favoriet

Sieraden importeur midden Nederland
Nederland

Profiel nr.: 107407

Geplaatst: 23 januari 2024

Branche: Groothandel


Heb je een account? Dan kun je Inloggen

Als je geen account hebt, vul dan onderstaand je e-mailadres in en jouw favorieten worden bewaard. Je ontvangt een link in je mailbox voor het aanmaken van een wachtwoord.

Verstuur PDF-versie per mail

Sieraden importeur midden Nederland
Nederland

Profiel nr.:
107407

Geplaatst:
23 januari 2024

Branche:
Groothandel

Je kunt dit profiel in PDF-versie mailen naar jezelf of naar iemand voor wie dit interessant kan zijn. Vul hieronder het e-mailadres en de naam in van degene die de e-mail ontvangt en klik op verzenden om het profiel toe te sturen.