Bedrijfshistorie / achtergrond
Koper en lithium uit Afrika
Ambitieuze Nederlandse ondernemer met gevestigd netwerk in betreffend Afrikaans land heeft – na intensieve onderhandelingen en research op locatie – besloten om een koper en lithium import onderneming op te zetten.
Activiteiten van het bedrijf
Investering in mining equipment voor het lokale team
Het gezochte kapitaal zal worden aangewend als werkkapitaal voor mining equipment en de initiele logistieke kosten, loonkosten en export belastingen.
Onderscheidend vermogen
Internationale afnemers
De importeur beoogt haar metalen te leveren aan internationale afnemers in China, India en Europa. Met een deel van dezer klanten is reeds gesproken over levering en afnamevolume.
Overig
Participatie in het aandelenkapitaal
Participatie in het aandelenkapitaal is mogelijk vanaf 200K Euro, maar ook andere financieringsvormen zijn bespreekbaar. Het totale gezochte kapitaal bedraagt 800K Euro.
Vanwege de verwachte volumes kan de volledige investering binnen afzienbare tijd worden terugverdiend, waarna de onderneming jaarlijks een goed rendement zal realiseren op een cumulatieve omzet in de komende jaren van vele miljoenen.
Algemene informatie
- MBI kandidaat
- Strategische overname
- Investeerder