Let op! Dit profiel is verkocht of inactief en is dus niet meer beschikbaar
Terug naar het overzicht

Groene energie via anaerobe vergisting

Verkocht of inactief #106414 - Aangeboden sinds 2 juni 2023

Bedrijfshistorie / achtergrond

Dit bedrijf wil een leider worden in hernieuwbare energie en tegelijkertijd de vervuiling door de landbouw en de uitstoot van broeikasgassen verminderen; het wil deze ambitie verwezenlijken door Anaerobe vergistingsinstallaties op industriële schaal te ontwerpen, te bouwen, te bezitten en te exploiteren.

De activiteiten van het bedrijf zijn gericht op twee dringende problemen:

Het verminderen van de uitstoot van broeikasgassen door landbouwvervuiling:
Het creëren van groene duurzame energie die nodig is om de energieuitstootdoelstellingen voor 2050 netto nul te bereiken.
Op dit moment is het bedrijf van plan het personeel uit te breiden en de infrastructuurvereisten veilig te stellen om over te gaan naar fase twee, bouwfinanciering en pre-constructieactiviteiten. Het bedrijf is geregistreerd en heeft zijn hoofdkantoor in Amsterdam, Nederland.

Activiteiten van het bedrijf

Groene energie via anaërobe vergisting. Het bedrijfsmodel bestaat erin landbouwafval te gebruiken om duurzame groene energie op te wekken. Dit gebeurt via dochterondernemingen in elke regio waar het bedrijf actief wil zijn. Door gebruik te maken van de basis van de Circulaire Economie vermindert het bedrijf landbouwvervuiling, pakt het een belangrijke bron van broeikasgasemissies aan en creëert het tegelijkertijd netto-nul-energie.

Deze startup haalt inkomsten uit drie inkomstenstromen:

  •  Projectmanagementvergoedingen: in rekening gebracht aan de dochteronderneming tijdens de bouw van elke faciliteit.
  •  Intercompany fees: in rekening gebracht tegen een tarief van €40.000,- per maand per installatie voor de levensduur van de installatie.
  •  Winstaandelen of dividenden: elke dochteronderneming keert een percentage van de winst van die dochteronderneming uit aan de moedermaatschappij.

Onderscheidend vermogen

  • Groen biomethaan is de ENIGE niet-fossiele brandstof ter vervanging van aardgas, dat 25% van de Europese energiebehoefte dekt;
  • Anerobic Digestion is de ENIGE methode om Groen Biomethaan te produceren;
  • Groen biomethaan is nodig voor de zware industrie en is de enige groene vervanging voor aardgas;
  • Anaërobe vergisting creëert ook groene waterstof en gezuiverd kooldioxide die nodig zijn voor de zware industrie en voor de productie van eMethanol;
  • eMethanol wordt de gewenste brandstof voor de zware scheepvaart, ter vervanging van bunkerdiesel;
  • Anaërobe vergisting is de sleuteltechnologie voor de vermindering van landbouwverontreiniging en broeikasgasemissies en is de ENIGE methode voor de productie van koolstofnegatieve energie;
  • Projectfinanciering beschikbaar via verschillende overheidsorganisaties waaronder de Europese Investeringsbank, REPowerEU, de Europese Green Deal en het Fit for 55 pakket.

Overig

Benodigd kapitaal:

€350.000,-

Investeringsbehoefte:

Het bedrijf is momenteel op zoek naar operaties. In de komende zeven maanden zullen deze middelen worden gebruikt voor:

  • Personeel hoofdkantoor 33%;
  • Spaanse dochteronderneming inclusief infrastructuur en aankoop van grond 28%;
  • Externe aannemers en specialisten 23%;
  • Infrastructuur 8%;
  • Maandelijkse exploitatiekosten NL 7%;
  • Juridische en boekhoudkundige kosten 1%.
  • Omzet (prognose) komende 12 maanden:

€1.440.000,-

Omzet (prognose) maanden 13 - 24:

€3.800.000,-

Geen eerdere rondes.
Directe investering oprichter: €25.000,-
Indirecte investering oprichter: €100.000,-

Algemene informatie

Regio
Noord-Holland
Branche
Industrie
Soort bedrijf
Chemische industrie
Rechtsvorm
BV
Transactievorm
Nader te bepalen
Levensfase onderneming
Startend
Aantal medewerkers (in FTE)
< 5
Type koper
  • Strategische overname
  • Investeerder

Financiële informatie

Omzet indicatie
€ 0 - € 100.000
Indicatie overnamebedrag
€ 0 - € 500.000
Resultaat voor belasting
Vertrouwelijk

Interesse of meer informatie?

Bewaar als favoriet

Groene energie via anaerobe vergisting
Noord-Holland

Profiel nr.: 106414

Geplaatst: 1 juni 2023

Branche: Industrie


Heb je een account? Dan kun je Inloggen

Als je geen account hebt, vul dan onderstaand je e-mailadres in en jouw favorieten worden bewaard. Je ontvangt een link in je mailbox voor het aanmaken van een wachtwoord.

Verstuur PDF-versie per mail

Groene energie via anaerobe vergisting
Noord-Holland

Profiel nr.:
106414

Geplaatst:
1 juni 2023

Branche:
Industrie

Je kunt dit profiel in PDF-versie mailen naar jezelf of naar iemand voor wie dit interessant kan zijn. Vul hieronder het e-mailadres en de naam in van degene die de e-mail ontvangt en klik op verzenden om het profiel toe te sturen.