Het (familie) bedrijf heeft een lange historie (opgericht in 1918), maar door het ontbreken van een opvolger is besloten het bedrijf te verkopen. De werkmaatschappij (B.V.) wordt ter verkoop aangeboden. Hierin zitten de machines, voorraden, goodwill, het klantenbestand en diverse matrijzen, benodigd voor de productie. Het bedrijf beschikt over een eigen pand. Het pand zit in een aparte B.V.. Verkoop van het pand is bespreekbaar.
Aanbod
Ter overname wordt aangeboden - middels een passende verkoop transactie - een leverancier / producent van hoogwaardige materialen en supervisie ten behoeve van de hittebestendige industrie. De onderneming opereert in een zeer stabiele (mondiale) markt. De marktpositie van de onderneming is prima.
De DGA garandeert een warme overdracht. Indien gewenst zijn er mogelijkheden bespreekbaar voor een langere inwerkperiode voor de opvolger.
Na jaren van ontwikkeling is een sterke marktpositie opgebouwd. Na het opbouwen van een stabiele organisatie is de Onderneming klaar voor een volgende fase onder een nieuwe eigenaar.
Het bedrijf is volledig in handen van twee aandeelhouders, ieder met een belang van 50%. Eén van hen heeft aangegeven haar activiteiten geleidelijk te willen afbouwen en is voornemens haar aandelenbelang te verkopen. De andere aandeelhouder blijft actief betrokken bij de onderneming en zoekt een nieuwe mede-aandeelhouder en operationele businesspartner om samen invulling te geven aan de verdere groeiambities. Het profiel is bij uitstek geschikt voor een MBI-kandidaat.