Note! This profile is sold or inactive and is therefore no longer available.
Back to the overview

Waterturbinesysteem; verbetering windmolenparken op zee

Sold or inactive #106980 - Wanted since October 2, 2023

Company history/background

Een specifiek waterturbine systeem ontworpen, ontwikkeld, getest en bewezen. Specifiek voor de zeer efficiënte werking van dit hydroturbinesysteem is dat gebruik gemaakt wordt van een venturi systeem t.b.v. eb en vloed. Deze verdubbelen de stromingskracht in de turbinebuis en veroorzaken daardoor meer power.

Na veel R&D en tests zijn de diverse proefmodellen thans optimaal in en kunnen ze op werkelijke grootte gefabriceerd en geplaatst worden op daartoe geschikte locaties, namelijk daar waar voldoende stromingskracht en ruimte voorhanden is. Grote voordelen van energie opwekken met behulp van hydroturbines:  

  • Doorlopende werking; geen last van windstilte
  • Geen optische milieu vervuiling
  • Aanmerkelijk Goedkoper
  • Levensduur   

Company activities

Het grootste model van opdrachtgever heeft 18 turbines met een diameter van 9,5 meter en levert ca 25.000 MWh /jaar bij een stroomsnelheid van  2,5 m/sec/9 km/u of 5 Kn/u. De productie- en installatiekosten excl. walaansluiting bedragen ca € 25 miljoen voor dit systeem van 18 turbines; dat is ca 60% goedkoper dan vergelijkbare windmolen capaciteit. Het onderhoud van deze systemen is fors eenvoudiger en goedkoper dan dat van windturbines. De levensduur van het hydroturbinesysteem wordt geschat op 35 jaar. De ontwerper/eigenaar wenst het systeem over te dragen aan een partij die in staat is het systeem toe te passen, tegen een vergoeding aan onze opdrachtgever die in verhouding is met de toepassing ervan.

General information

Region
Multiple regions possible
  • The Netherlands
  • Noord-Nederland
  • Drenthe
  • Friesland
  • Groningen
  • Oost-Nederland
  • Gelderland
  • Overijssel
  • Midden-Nederland
  • Flevoland
  • Utrecht
  • West-Nederland
  • Noord-Holland
  • Zuid-Holland
  • Zuid-Nederland
  • Limburg
  • Noord-Brabant
  • Zeeland
  • Caribisch Gebied
Sector
Engineering
Type of company
Martial and shipbuilding industry
Legal entity
None
Type of transaction
To be determined
Life phase enterprise
Growing
Employees in FTE
< 5
Type of buyer
  • Strategic acquisition
  • Investor

Financial information

Turnover last financial year
€ 0 - € > 5.000.000
Asking price
€ 0 - € > 5.000.000
Earnings before taxes
€ 0 - € > 5.000.000

Interested or more information?

Save as favourite

Waterturbinesysteem; verbetering combinatie windmolenparken op zee
Multiple regions possible

Profile number: 106980

Date added: October 2, 2023

Sector: Engineering


Please login, if you have an account: Log in

If you have not an account, fill up your email address to save this profile in your favorites. A link with password creation will be sent to you by e-mail.

Send PDF-version by mail

Waterturbinesysteem; verbetering combinatie windmolenparken op zee
Multiple regions possible

Profile number:
106980

Date added:
October 2, 2023

Sector:
Engineering

You can email this profile in PDF version to yourself or to someone for whom this may be interesting. Enter the e-mail address and name of the person receiving the e-mail below and click send to send the profile.