ONTWIKKELING ENERGIE-NEUTRAAL VAKANTIEPARK |
|||
|---|---|---|---|
| profiel nr. | geplaatst | branche | soort bedrijf |
| 53198 | 16-11-2011 | Horeca en Recreatie | Kampeer- en bungalowbedrijven |
| regio | transactievorm | aantal personeelsleden | oppervlakte in m2 |
| Europa | Aandelentransactie | minder dan 5 (of niet van toepassing) | Meer dan 10.000 |
| omzet laatste boekjaar | resultaat voor belasting | overnameprijs | rechtsvorm |
| Vertrouwelijk | Vertrouwelijk | € 2.500.000 - € 5.000.000 | B.V. |
Eigenaar bezit 130 ha grond in een bosrijke omgeving in Midden-Oost Europa waarvoor reeds 154 bouwvergunningen op zeer grote percelen (2.500 m2 – 40.000 m2) zijn afgegeven. Een twaalftal kavels zijn reeds ontwikkeld en deels bebouwd en verkocht. De huidige taxatiewaarde van het geheel bedraagt ongeveer € 8 mln.
Onder de huidige wetgeving kunnen de resterende percelen herverkaveld worden. De planning is om in totaal 1300 kavels op de bestaande 130 ha te ontwikkelen. Daarmee wordt een aanzienlijke waardestijging bereikt.
De eigenaar heeft een nieuwe bouwmethode ontwikkeld waarmee de bouwkosten en bouwtijd substantieel worden verlaagd. Daarmee is er de financiële ruimte om tegen traditionele bouwkosten (of zelfs lager) een energie-neutrale woning te bouwen. Voor de technologie is octrooi aangevraagd.
De toekomstige eigenaar van de woning zal derhalve een jaarlijkse energierekening van € 0,- hebben terwijl de aankoopprijs gelijk of zelfs lager is dan die van een traditionele woning. Kenners van de markt stellen dat dit een zeer goede incentive is om de woningen straks verkocht te krijgen. Een van de mogelijkheden waaraan wordt gedacht is verkoop via fractional ownership, waarbij in tegenstelling tot vele timesharingvarianten men ook echt juridisch deeleigenaar van de woning wordt.
Om deel te nemen in deze onderneming wordt een inleg van € 3.000.000 gevraagd waarbij een aandelenbelang van 15% wordt verkregen. Het genoemde bedrag is nodig om eerst een eerste energieneutrale demowoning op locatie te kunnen bouwen, vervolgens nog een viertal woningen in verschillen varianten te bouwen en de resterende bancaire financiering af te lossen. De gebouwde woningen zullen worden verkocht. Daarna kan in 2013 – 2014 de ontwikkeling van de 1300 kavels worden uitgerold door de eerste 20 woningen te bouwen.
Met de participatie worden 2 vliegen in een klap geslagen. Enerzijds wordt de vastgoedontwikkeling in gang gezet en anderzijds wordt de nieuwe bouwmethode op de kaart gezet. Als gevolg daarvan zullen andere parken zeer zeker interesse in deze methode krijgen. Er bestaat ook de mogelijkheid om mee te gaan met de exploitatie van de nieuwe bouwmethode.